EĞİTİMLER

İngilizceyi Günlük Yaşamda Kullanmak İsteyenler İçin Uygun İngilizce Programıdır.

C1 sertifikamız dünyada 12 üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul görmektedir. Dünya ve Avrupa Dil Portfolyosu’ nda CEF (Common European Framework) düzeyleri esas alınmıştır. Bu düzeyler A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde sıralanmaktadır.

Aşağıda bu seviye tanımlarını bulabilirsiniz:

A1: Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiğim konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.        

A2: Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1: Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

C2: Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşır isem, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim.
Avrupa Dil Portfolyosu, Dünya ve Avrupa Dil Portfolyosu’ nun bir parçasıdır ve Avrupa Konseyi tarafından dil eğitiminde bir standart yaratmak, bireylerin kendi dil gelişimlerini takip etmelerine imkan tanımak, kültürler arası deneyimlerini kayıt altına almalarını ve arşivlemelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları’ na ait olan Avrupa Dil Portfolyosu; Avrupa Birliği Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.

Her seviyede öğrencilerimize  100 saat teorik eğitim verirken , pratik(club eğitimleri) ile katılım sınırı olmaksızın öğrencilerimiz eğitimlerini 250 saate kadar arttırabiliyorlar

Bu Programlar ÖN HAZIRLIK Ve HAZIRLIK Olmak Üzere Ikiye Ayrılır.

Eğer seviyeniz, A2-B1 düzeyinde ise ÖN HAZIRLIK, B2-C1 düzeyinde ise direkt olarak HAZIRLIK programına alınırsınız. Tüm bunlar PROFICIENCY sınavlar için geçerlidir. ( Üniversite hazırlık atlama programını içermektedir. )

TOEFL ( Test of English as a Foreign Language), standartlaştırılmış bir test olup, Kuzey Amerika’da konuşulan İngilizce’yi anlama yeteneğinizi ölçmektedir. Standartlaştırılmış testler çoktan seçmeli sınavlar olup, pek çok kişiye uygulanıp bilgisayarlar tarafından değerlendirilir. Bu sınavlar ABD’de ve tüm dünyada geniş kapsamlı olarak kolej ve üniversitelere başvurularda ve profesyonel amaçlı olarak kullanılmaktadır.

»KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) veÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı)04.01.2013 tarihinde yapılan basın açıklaması ile beraber artık uygulanmayacaktır. Bunun yerineYDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit)yapılacaktır.

İngiliz Kültür, bu yeni geçişte en iyi rehberiniz olmayı sürdürmek üzere sınav İngilizcesi için yeniden yapılandı. Temsilciliklerimizden bilgi alabilirsiniz. Çok yakında bu sayfada detaylı bir açıklama yer alacaktır.

TESOL, işverenler tarafından önemsenen, Türkiye’de veya dünyanın herhangi bir yerinde “İngilizce Öğretme” kariyerinize mükemmel bir platform oluşturacak, yüksek kalitede akademik içeriğe sahip 150+ saatlik TESOL sertifikasını sunar. İkinci bir yabancı dil olarak İngilizce’yi öğretme meziyetini kazanmak isteyenler için bu kurs, OXFORD LTD (Ref:11424452) tarafından akredite edilmiştir. Kurs sonunda Certificate in TESOL belgesini alırsınız.
TESOL Eğitiminin Faydaları Çok Açıktır.
Dünya çapında işverenler, TESOL mezunlarına iş vermeyi tercih ederler. Bağımsız olarak iş bulmayı isterseniz, size profesyonel referanslar sağlanacaktır. Birçok işveren, sizi işe almadan önce aldığınız kursun içeriğini soracak ve ispatını isteyecektir. TESOL öğretmenlik sertifikasına sahip öğrencilerimize kurumlarımızda istihdam fırsatı da sağlıyoruz.

  • UK Homeschool öğrencileri lise eğitimleri sonunda İngiltere, Amerika, Avrupa ülkelerindeki üniversitelere sınavsız başvuru hakkına sahip olurlar.
  • 12. sınıf sonunda uluslararası geçerliliği olan UK Homeschool diploması International Independent Schools Authoritiy (IISA) tarafından verilir ve UK Accreditation tarafından onaylıdır.
  • Bu program esnek bir eğitim sistemine sahip olduğu için mevcut ulusal ders programı ile beraber tamamlanması ve yürütülmesi kolaydır.
  • Yıl içinde yapılan çeşitli Başarı Testleri ile öğrencilerin gelişimini takip etmenizi sağlar.
  • UK Homeschool programı tamamen online olarak hazırlanmıştır. Bunun yanı sıra ders müfredatını kaynak yayınlarla destekler.
  • Her öğrenciye bir danışman atanır. Bu program, alacakları hizmet içi eğitimlerle öğretmenlerin de kendilerini geliştirmelerine olanak sağlar.
  • Hazırladıkları projeler ve uyguladıkları testlerle öğrenciler, bilgiyi kullanma olanağı elde ederler.
  • Öğrenciler, İngilizceyi pratikte kullanma fırsatı bulurlar.
  • United Schools Homeschooling üyesi okulların eğitim standartları bu programla yükselecektir.
  • Bu sayede öğrenciler mezun oldukları zaman 2 liseden (Türkiye ve İngiltere) mezun olmuş olacak ve diplomalarını alacaklar

IELTS nedir?

IELTS öğrenim, göçmenlik ve iş başvurularında kullanılan bir İngilizce dil testidir ve dünya genelinde 130’u aşkın ülkede 9.000’i aşkın kurumda kabul edilmektedir. British Council, Cambridge Üniversitesi ESOL Sınavları ve IDP-IELTS Avustralya tarafından ortak bir şekilde yürütülen IELTS, İngiltere İngilizcesi’ni temel almakta ve Birleşik Krallık ve Yeni Zelanda gibi İngiliz Milletler Topluluğu (Commonwealth) ülkelerindeki kurumlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Öğrenim programınıza kayıt şartlarına bağlı olarak, IELTS Akademik veya Genel Eğitim sınavlarından birine girmeniz gerekebilir.

TOEFL nedir?

TOEFL sınavı, özel olarak akademik ortamda, üniversite ve sınıf ortamında İngilizce iletişim kurma becerilerinizi ölçmeyi amaçlayan bir sınavdır. Dünyanın en iyi 100 üniversitesinin yanı sıra, Birleşik Krallık, ABD ve Avustralya dâhil olmak üzere 130’u aşkın ülke genelinde 8500’den fazla kurum tarafından kabul görmektedir. TOEFL, ABD merkezli bir kurum olan Education Testing Service tarafından yürütülür ve Amerikan İngilizcesine göre hazırlanır. Bu sınav Kuzey Amerika’daki kurumlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Genel Farklılıklar

Her bir sınavdaki farklı İngilizce tarzlarının yanı sıra, TOEFL sınavındaki soruların neredeyse tamamı çoktan seçmelidir, IELTS ise kısa cevap, boşluk doldurma ve kısa deneme örnekleri yazma gibi farklı soru çeşitlerine cevap vermenizi ister. IELTS, TOEFL’a göre oldukça kısadır çünkü TOEFL sınavı 4 saat sürerken, IELTS’in süresi 2 saat 40 dakikadır.

Tek bir TOEFL sınav çeşidi vardır ve o da tamamen bilgisayar üzerinden uygulanır ancak IELTS sınavlarının iki modülü de kâğıt üzerinde tamamlanır. İngilizce eğitim verilen yükseköğrenim programlarına başvuru yapan öğrencilerin IELTS Akademik sınav modülünü seçmeleri gerekir, Genel Sınav ise göçmenlik veya bazı iş şartlarının karşılanması gereken durumlarda tercih edilir.

IELTS ve TOEFL farklı düşünüş ve problem çözme biçimlerini temel alır. TOEFL çoktan seçmeli olduğundan, bu sınavda öğrencilerin seçenekler arasındaki farklılıkları değerlendirebilmek için analitik düşünebilmeleri gerekir. IELTS ise belleği daha fazla kullandırmaya yöneliktir ve farklı soru tipleri ile öğrencilerin daha kapsamlı algılama becerilerini ölçer.

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) ve YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) ilk bakışta birbirine benzer sınavlar gibi görünse de sınav içeriği, geçerlilik yerleri, vb. çeşitli konularda farklılıklar göstermektedir.

YDS, ÖSYM tarafından düzenlenen, soru yapısı olarak her alandan soru tipini içinde barındıran bir sınavdır. YDS hakkında detaylı bilgi için “YDS (Yabancı Dil Sınavı) Nedir?” içerikli yazımızı okuyabilirsiniz.

YÖKDİL (Yüksek Öğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı)

YÖKDİL Sınavı ise YÖK koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmekte olup sınav Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler olmak üzere üç temel alana ayrılmaktadır. Adaylar uzmanlıklarına göre sınava bir alandan giriş yapabilmektedir. YÖKDİL hakkında detaylı bilgi için “YÖKDİL (Yüksek Öğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) Nedir?” içerikli yazımızı okuyabilirsiniz.

YDS ve YÖKDİL Nerelerde Geçerlidir?

YÖKDİL ve YDS’den elde edilen puan lisansüstü eğitim, başvurularında, doçentlik sınavlarında, KPSS A grubu öğretmenlik sınavında dil puanı olarak kullanılabilmektedir. Tıp ve Diş Hekimliği uzmanlık sınavı ve çeşitli ülkelerde denklik sınavları kapsamında da kullanılabilmektedir. Dil tazminatı almak isteyen kamu personelin de YDS’de yeterli puan almış olması gerekmektedir. YÖKDİL sınavı dil tazminatı için geçerli değildir.

YDS ve YÖKDİL’in geçerli oldukları yerleri detaylı olarak öğrenmek için:

–        YDS’nin geçerli olduğu yerler.

–        YÖKDİL’in geçerli olduğu yeler.

YDS ve YÖKDİL arasında yabancı dil alanı farklılığı da bulunmaktadır;

YDS, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinde de yapılmaktadır. YÖKDİL ise Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde uygulanmaktadır.

Yukarıda yer alan bilgilere baktığımızda iki sınav arasında bariz bir farklılık bulunmamaktadır. Bu yüzden, dil puanı almak isteyen kişiler tercihlerine göre hangi sınava gireceğine karar vermelidirler. Alan bazlı yabancı dil sınavında daha başarılı olacağınız düşünen adayların YÖKDİL’ e, genel yabancı dil bilgisinin daha yeterli olduğunu düşünen adayların da YDS’ye girmesi uygun olacaktır.

YKS dil ?

YKS-DİL. ÖSYM tarafından yabancı dilde yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin seçimi ve tercihlerine göre yerleştirilebilmeleri amacıyla düzenlenen dil sınavıdır. Sakarya’da %94 başarı oranı ile en başarılı kurumuyuz. Tamamen sınav odaklı olan eğitimlerimizde 250-300 saat aralığında eğitim verilmekte ve sınırsız test ve deneme çözümleri yapılmaktadır.

Kurumumuzda özel ders olarak verilen 2.diller, Türkiye’de en çok seçenek sunulan kurum olma konusunda bizi ilk sıraya taşıyor. Almanca ve İngilizce dışında tüm diller özel ders olarak istediğiniz gün istediğiniz saat şeklinde sizin isteğinize uygun olarak planlanmaktadır. Almanca ve İngilizce için ise grup eğitimlerimiz bulunmaktadır.

ALMANCA

RUSÇA

İSPANYOLCA

FRANSIZCA

KORECE

İTALYANCA

ARAPÇA

TÜRKÇE